Rozhovor s Erikou Lindauerovou z firmy HP

Pro naše zákazníky jsme se Eriky Lindauerové, ředitelky firmy HP, ptali na pár otázek, které by vás všechny mohly zajímat – více o rozhovoru zde.

 

Jaká jste šéfka?

No neviem, to je skôr otázka na mojich kolegov a tím. :-) Mojou osobnou prioritou je práca v tíme, defi novať spoločné ciele, pochopiť situáciu a posúvať veci dopredu.

Co Vás ovlivnilo při výběru Vašeho povolání?

Joj to bolo už veľmi dávno... Ešte počas vysokej školy som začala brigádovať u jedného slovenského IT distribútora. Po ukončení školy som u nich dostala ponuku pokračovať na pozícii obchodníka. A toto bola v podstate tá osudová zmena, ktorá spojila môj život s IT.

Čím je pro Vás IT obor zajímavý?

IT je veľmi dynamický odbor a kombinácia obchodu, technológií a práce s ľuďmi ma veľmi baví. Technológie nám uľahčujú život a posúvajú nás dopredu. Dnes si už takmer nedokážeme predstaviť život bez vymožeností, akými sú internet, aplikácie a sociálne siete. U mladšej generácie, ktorá sa už s online zariadeniami rodila, je niekedy až nebezpečná závislosť na nich. Ale je dôležité, aby nám technológie slúžili a nie naopak.

Co byl první impuls, že chcete pracovat právě ve Vaší firmě?

HP bolo pre mňa vždy snom, kde by som raz chcela pracovať. Lákala na filozofi a firmy s dôrazom na inovácie,ale aj pracovná atmosféra, vzájomný rešpekt a loajalita zamestnancov. Preto keď som dostala možnosť pracovať v HP, tak som ani na chvíľu nezaváhala.

Co Vám z dosavadní praxe bylo nejužitečnější?

Tým, že som sa k svojej súčasnej funkcii prepracovala postupne, prešla som si mnohými pracovnými pozíciami. Začínala som v distribúcii, prešla som si cez management produktovej kategórie, partnerov, čiastočne marketing až po prácu s ľuďmi a vedenie tímov. Všetky tieto skúsenosti dennodenne využívam a umožňuje mi to lepšie a rýchlejšie reagovať.

Co Vám nejvíce pomáhá při práci?

Jednoznačne môj tím. Mam v ňom skvelých ľudí a plne sa na nich môžem spoľahnúť.

Co ráda děláte, když zrovna netrávíte čas v práci?

Rada cestujem a spoznávam nové krajiny a kultúry. Nemám rada organizované hromadné dovolenky. Baví ma príprava a plánovanie cesty až po tie najmenšie detaily. Čo, kde, kedy a ako... No a popri tom si rada oddýchnem pri dobrej knihe. Nemám veľmi vyhranený vkus, hltám žánre od detektívok, románov až po fantasy.

Jak Vaši práci vidí Vaše děti?

Je zábavné vidieť, ako sledujú a kontrolujú značky počítačov a tlačiarní všade kam prídu a doma mi to potom reportujú. Momentálne môj mladší syn túži po HP 3D tlačiarni, ku ktorej už má aj vymyslený podnikateľský zámer. :-)

Zaujal Vás v posledních měsících nějaký zajímavý IT produkt, který můžete doporučit ostatním?

Určite HP Sprocket (hp.cz/sprocket). Ide o malú vreckovú tlačiareň, ktorá sa hodí do dnešného rýchleho apkového IT sveta. V mobiloch a počítačoch máme stovky fotografi í a k len veľmi málo z nich sa častejšie vraciame. A spomienky uchovávané v týchto obrázkoch sú na nich to najcennejšie. Spocket umožňuje zhmotniť tieto spomienky a vystaviť si ich hocikde. Doma mám fotografi ami vytlačenými na HP Sprockete polepenú celú chladničku a deti si nimi oblepujú aj zošity a steny v ich izbe. Vždy keď som v kuchyni, tak ma poteší pohlaď na ne.

V čem si myslíte, že jste jako firma úspěšní?

Náš úspech pramení v odhodlanosti a snahe zlepšiť život našich zákazníkov. A to najmä v tom, že sa nám darí preraziť v nových segmentoch, čím priamo podporujeme inovácie. Za segment tlače ide o 3D, kde máme veľké plány hlavne vo výrobnej sfére. Naše 3D tlačiarne sú už reálne využívané dokonca aj u českých zákazníkov. V  oblasti počítačov je to herný svet, kde rýchlym tempom inovujeme naše portfólio počítačov a príslušenstva pod značkou OMEN.

V čem je Vaše firma jiná? Čím se odlišujete od konkurence?

Toto súvisí s mojou predchádzajúcou odpoveďou. Konkurenčný boj na úrovni čísiel – aký počítač ma viac RAM alebo väčší disk, prípadne ktorá tlačiareň vytlačí koľko strán za minútu – je síce pre zákazníka dôležitý, pretože posúva trh dopredu. Mňa osobne však teší to, že aj s tak širokým portfóliom, aké HP má, sa dokážeme úzko špecializovať na konkrétny segment zákazníkov. A to nás robí výnimočnými.

Jaké máte plány do budoucna?

Odpoviem stručne pár slovami a z časti sa budem opakovať: BEZPEČNOSŤ, 3D TLAČ, GAMING. A práve konzistentnosť v tom čo robíme, nám pomáha víťaziť.

V čem jsou Vaše produkty výjimečné?

Vymenovať unikátne vlastnosti našich produktov a služieb by nám zabralo asi celý tento časopis. Spomeniem však aspoň tému bezpečnosti, kde sme naozaj unikátni v tom, čo robíme. V počítačoch a notebookoch integrujeme bezpečnostné prvky až na úroveň hardvéru (správne, mať iba antivírus a fi rewall už nestačí) a u tlačiarní sme jedni z mála, kto vôbec rieši bezpečnosť tlače. Ak ste riaditeľ alebo IT manager štátnej inštitúcie alebo fi rmy akejkoľvek veľkosti a ešte ste nepočuli o vizuálnom hackingu dát z vášho notebooku alebo o samo- liečiacom BIOSe pri tlačiarňach, je načase začať sa zaujímať o produkty od HP. Bezpečnosť dát a zariadení berieme skutočne vážne.

Co byste poradila koncovým zákazníkům při výběru IT produktu?

Nie vždy je všetko o cene. Vždy sa pýtajte sami seba na to, ako budete PC/tlačiareň využívať. Dovoľte príklad - ak doma tlačíte stovky strán napr. skriptá do školy, máme pre vás naše veľkoobjemové tlačiarne „HP Ink Tank“ s mimoriadne nízkymi nákladmi na stránku, kam si sami dopĺňate atrament (hp.cz/inktank). Ak ale tlačíte iba občas, tento systém naplno nevyužijete a siahnite preto radšej po inom modeli s nižšou výťažnosťou, ktorý vám okrem peňazí za tlačiareň ušetrí aj miesto na pracovnom stole (hp.cz/nejmensitiskarna). A rovnaká logika platí aj pri kúpe počítačov a notebookov. Jednou vetou – cena nie je vždy to najdôležitejšie kritérium pri nákupe. Aj drahší produkt vám vie ušetriť viac peňazí. Či už počas jeho používania, alebo má dlhšiu životnosť vďaka použitým materiálom.

Aké argumenty by ste poradil/a resellerom pri predaji koncovým zákazníkom?

So zákazníkmi vždy komunikujte – ak im predáte produkt, s ktorým budú spokojní, radi sa k vám vrátia. A ešte lepšie, ak ten produkt bude HP. :-)

 

Autor: Marketing